Lütfen Bekleyin
×
YENİ NESİL SİNEMA OKULU’NDA DERSLER BAŞLADI
27 Nisan 2022
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadının Gözüyle, Sinemanın Gücüyle sloganı ile hayata geçirilen Yeni Nesil Sinema Okulu online eğitimlerine başladı. Birbirinden değerli eğitmenler, jüri tarafından belirlenen 5 hikaye grubuna online ders veriyor.
Sinema alanında kariyer hedefleyen kız öğrencilerin desteklenmesi amacıyla teorik, uygulama ve teknik destek verilmesini kapsayan Yeni Nesil Sinema Okulu çalışmalara başladı. Jürinin seçimi ile beyaz perdede hayat bulacak 5 öykü ve senaryo grubu; senaryo, film yapım, yönetmenlik-oyuncu yönetimi, görüntü yönetmenliği, ses, film müziği, kurgu-post production, color correction alanlarında teorik ve uygulamalı eğitim alacak.

ONLINE VE UYGULAMALI EĞİTİM

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden 3 Numara ile Medine Baskın, Mardin Artuklu Üniversitesi’nden Her Hayat Eve Sığar mı? isimli çalışma ile Rojda Ezgi Oral, Ankara Üniversitesi’nden Kamera Arkası ile Merve Tarım, Mersin Üniversitesi’nden Muhtar Bey isimli çalışma ile Emine Doru ve Malatya İnönü Üniversitesi’nden Porê Zer isimli çalışma ile Zeynep Ordu ve ekipleri alanında uzman akademisyenlerden teorik bilgiler alırken aynı zamanda film sektöründe bilinen işlerde imzası olan eğitmenlerden de saha tecrübesi kazanacak.

UZMAN İSİMLER DERS VERİYOR

Görüntü Yönetmeni Hakan OKUMUŞ, Senarist Filiz EKİNCİ, Ses Teknisyeni Gökhan ŞAHİN, Senarist Tanıl ARAYANCAN, Görüntü Yönetmeni-Yönetmen Cengiz UZUN, Yapımcı-Yönetmen Mehmet URBA, Ses Tasarımcısı-Müzik Yönetmeni Cem ALTINTAŞ, Öğretim Görevlisi Dr. Rıdvan YÜCEL, Öğretim Görevlisi Gökhan EVECEN ve Araştırma Görevlisi Mehmet Emre GÜL’den eğitim alacak olan öykü/senaryo gruplarının çekeceği filmler Ekim 2022'de 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsmaında seyirciyle buluşacak.